fbpx

Popo Estetiği

blank

blank

Popo Estetiği

Günümüzde latin tarzı yüksek, çıkık, yuvarlak hatlara sahip ve selülitsiz popolara gittikçe artan bir ilgi oluşmaya başladı. Kalça bölgesi yaşlanmayla birlikte elastikiyetini ve dolgunluğunu kaybeder. Yaşlanma dışında aşırı kilo alıp verme sonucu aşırı yağlanmış veya, basık ve sarkık bir popoda oluşabilir. Büyük ve şekilsiz bir popo, bacak boyunu kısa gösterdiği gibi vücudun üst ve alt bölgesi arasındaki uyumsuzluğu da arttırır. Popo bölgesi kaslardan oluşur. Bu bölgenin sıkı, kalkık ve selülitsiz olmasını istiyorsanız düzenli spor yapmalısınız. Spor dışında kötü bir popo görünümüne sahipseniz estetik cerrahi müdahale yapılabilir.

blank

 

Estetik görsel bir popo görüntüsü için estetik cerrahi tarafından uygulanan yöntemler;

 • Liposuction
 • Hyaluronik asit dolgu enjeksiyonu (macrolene vs)
 • Yağ enjeksiyonu
 • Kök hücreden zenginleştirilmiş yağ enjeksiyonu
 • Popo protezi
 • İğne ile popo asma
 • Klasik kalça germe operasyonlarıdır.

Yukarıdaki uygulanacak olan operasyon yöntemlerinin kendi aralarında avantaj ve dezavantajları vardır. Hangi operasyon yönteminin uygulanacağının kararı hastanın yaşına ve kalçadaki kemik, kas, yağ ve deri yapısına ve şekline bağlı olarak değişir. Yağ, dolgu enjeksiyonu, iğne ile popo asma ve liposuction uygulamalarında kişinin vücudunda belirgin bir iz kalmazken, uygulanacak olan popo protezi ve klasik kalça germe operasyonlarında izler olur yalnız bu izler iç çamaşırı içinde gizleneceğinden dışarıdan görülmeyecektir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
blankLoading...

4 Yorum. Yeni Yorum

 • Merhaba,

  ben Cansu, 29 yasindayim, kilom 54, boyum 164

  Bacaklarim vücuduma göre kalin. Popom bacaklarima göre Kücük. Bacaklarda cellulit ve basenlerde Varis var. Poponun büyütülmesini( hem bacaklardan alinan yag ile hem de hyalonorik asit ile) bacaklarin incelmesini ve mümkünse pürüsüz olmasini istiyorum. Böyle birsey mümkünmü? Fiyar bilgiside alabilirmiyim?

  Cevapla
 • Merhabalar daha önce aquafilling ile kalça dolgusu yaptırdım ancak aradan 1 yıl geçmesine rağmen hala siyah mor ve pütürlü bir gçrünüm var ne olmuş olabilir acaba mutlaka randevu alıp gelicem zaten eski hastanızım daha önce burun ameliyatı oldum size ama en azından şimdilik beni rahatlatıcak bir yanıt verebilir misiniz????

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü