fbpx

Kılcal Damar Tedavisi

blank

blank

Kılcal Damar Tedavisi

Kılcal damar tedavisi güneş hasarının, genetik yatkınlığın ve doğal yaşlanmanın ortak bir sonucudur. BBL tedavileri, cildin sorunlu bölgelerine ışık uygulanarak tedavi edilmesini sağlar. Var kılcal damarların pıhtılaşmasına ve yok olmasına yardımcı olur. Kılcal damarları ve kızarıklığı (rosacea) ve bacaklardaki örümcek damarlarını tedavi etmek için BBL tedavisi uygulanmaktadır.

blank

BBL kılcal damar tedavisi nedir?

BBL; güneş hasarı, yüz kılcal damarları, kızarıklık, pigmentasyon ve genel cilt yenilenmesi için yeni gelişmiş bir tedavi yöntemidir. Tedavi ayrıca genel cilt dokusu, gözenek boyutunda bir azalma da sağlayabilir.

Hangi vücut alanları tedavi edilebilir?

Vücudun herhangi bir bölgesi boyun, göğüs ve eller dahil olmak üzere tedavi edilebilir. Güneşten hasar gören el, boyun ve dekolte bölgesini tedavi edebilen güneş hasarını, kırılmış kılcal damarları ve kahverengi lekeleri giderebilen etkili etkili bir tedavidir.

Tedaviler, minimum kesinti ile çok hızlı, güvenli ve son derece etkilidir. Diğer teknolojilerin aksine, tedavi seansı daha azdır. Tedavi, cihazın yapısı gereği cildi soğutan safir soğutma plakası sayesinde acı ve ağrı vermez. Ayarlanabilir enerji ile birleşen soğutma mekanizması sayesinde tedaviler, tüm cilt tiplerine uyacak ve tedavi edebilecek şekilde özelleştirilebilir.

BBL kılcal damar tedavisi nasıl uygulanır?

Çoğu durumda, konforu artırmak ve yüzeysel kabarmayı azaltmak için cilde bir şeffaf soğutma jeli kullanılır. Tedavi uygulanan bölgeye göre değişiklik gösterse de ortalama 10 ile 20 dakika arasında sürebilir. Tedaviden sonra cilt biraz ısınır ve 15-20 dakika boyunca soğuk kompres uygulanır. Sıcaklık genellikle 30 dakika sonra ortadan kalkar. Bu noktada cilt biraz kızarabilir, kızarıklığın büyük kısmı ertesi gün geçmiştir. Hafif bir makyaj ile kapatılabilir. Kahverengi lekeler ve pigmentasyon bir hafta içinde giderek kaybolur. Ciltte kuruma ya da soyulma olmaz. Tedaviler 3 – 4 hafta aralıklarla yapılır.

BBL tedavisinin yararları nelerdir?

BBL, kılcal damarları kaldırarak cildin görünümünü düzeltmekle kalmaz aynı zamanda rosacea tedavisinde de kullanılır. Kılcal damar (telenjektazi olarak da bilinir), yüz kızarıklığı, dilate kan hücreleri, kırmızı lekeler ve ‘örümcek damarları’ ile karakterize bir durumdur. BBL tedavisi kullanarak, görünür kan damarları tedavi edebilir, kızarıklıklar geçirilebilir ve kişinin cilt rengi iyileştirebilir.

Sonuçlar ne zaman ortaya çıkar?

İlk tedaviden sonra iyileşme görülmeye başlanır. Daha iyi bir sonuç almak için ilk uygulamanın üzerinden bir ay sonra tedaviyi yeniden tekrarlayın. Uygulamanın toplam 3 – 4 seans tekrarlanması gerekir. Sonuçları korumak için, güneş kremi ve SPF ile cilt bakımı her gün uygulanmalıdır. Tedaviden birkaç gün sonra doğrudan güneş ışığından kaçınmak, aşırı sıcaklıklar ve çevresel faktörlerden sakınmak da önemlidir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4,00 out of 5)
blankLoading...

14 Yorum. Yeni Yorum

 • Burnumun üzerinde nohut tanesi büyüklüğünde kırmızı bir kılcal damar çatlaması var yaz aylarındada bunun tedavisi mevcut mudur ??

  Cevapla
  • Merhabalar Nisa Hanım. Yapılabilir. bir kac gun cok ince kabuk tutabilir sadece???? gunesten korunmanız yeterlidir.

   Cevapla
 • Merhaba. Burnumun ustunde kırmızılık ve şişlik var. Göz altlarımda kılcal damar çatlaması mevcut. Bbl ile tedavisi mümkün mudur. Ücret konusunda bilgi alabilir miyim ?

  Cevapla
  • Merhabalar Ahmet Bey. 0532 1778789 numaralı telefondan asistanıma ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

   Cevapla
 • Bacaklarda oluşan kılcal damarlar da bu işlemle Yok edilebilir mi

  Cevapla
 • Tedavi sonrasında yüz eski haline döner mi

  Cevapla
  • Merhabalar Aynur hanım. Kılcal damarları yüzeye yakın olan hastalardan daha iyi sonuçlar alıyoruz. Fotoğraflarınızı görmem gerekli daha fazla bilgi verebilmek için. +905321778789 numaralı telefondan asistanıma ulaşıp, whatsapp üzerinden fotoğraflarınızı gönderebilirsiniz.

   Cevapla
 • Merhaba dudağımın üst kısmında damar çatlaması sonucu kan toplanması oluştu. Ara ara kendiliğinden kanıyor ve kanama uzun sürüyor bunun Bi tedavisi var mıdır

  Cevapla
 • Merhabalar benim yanaklarda kırmızılık var bu tedavi uygunmu ve yok ediliyormu

  Cevapla
  • Merhabalar Ayşe hanım. İncelemem için, +905321778789 numaralı telefondan asistanıma ulaşıp, whatsapp üzerinden fotoğraflarınızı gönderin.

   Cevapla
 • Ben Yavuz Selim burnumun üstünde damar catlaması var cogu yer tedavi edemiycegini söyledi aynı zamanda kızarıklık da var.

  Cevapla
  • Merhabalar Yavuz Selim bey, fotoğraflarınızı +905321778789 numaralı telefondan asistanıma ulaşıp, whatsapp üzerinden gönderebilirsiniz.

   Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü