fbpx

Göğüs Dikleştirme

blank

blank

Göğüs Dikleştirme Estetiği

Birçok kadın için pitotik veya sarkık göğüsler endişe kaynağıdır. Göğüsler genellikle zamanla estetiğini, sıkılığını ve dinamik şeklini kaybeder. Yaşlanma, yer çekimi, kilo kaybı, ağır bir diyet programı, hamilelik ve emzirme tüm sarkık göğüslerin gelişimine katkıda bulunuyor.

Genellikle kendi meme büyüklüğünden memnun fakat sarkık gögüslere sahip olan hastalara, daha estetik, sarkıklığı giderilmiş ve sıkılaştırılmış göğüsler için bir meme dikleştirme operasyonu yapılabilir. Bazı hastaların zaman içinde meme hacminde önemli miktarda kayıp olduğunda mutsuz olabilir. Bu gibi durumlarda meme protezi yerleştirerek memenin boyutu artırıldığı gibi şekil ve konumuda geliştirilmiş olunur.

blank

Sarkık göğüsler meme dikleştirme operasyonu için iyi bir adaydır. Bazen meme başı da zamanla büyümeye başlar, meme dikleştirme ile orantılı meme başı görünümü ile estetik ve yükselmiş bir meme profili sağlanır. “Kalem testi” ile meme dikleştirme operasyonuna gerek var mı yok mu belirlemek için iyi bir yoldur. Meme altına bir kalem yerleştirin ve kalem o yerde kalır ise, meme dikleştirme operasyonundan yararlanacaksınızdır.
Meme Pitozisin (sarkıklığının) Sınıflandırılması: Evre I; Meme başı meme altı oluk hizasında, Evre II; Meme başı meme altı oluğunun altında, Evre III; Meme başı meme dokusunun en alt sınırında ve aşağı bakar konumundadır. Göğüslerinizin daha dolgun görünmesini istiyorsanız, meme dikleştirme ve büyütme operasyonunu düşünün. Daha küçük göğüsler istiyorsanız, meme dikleştirme ve küçültme operasyonunu birleştirerek düşünün.

Operasyon Öncesi Görüşme

Görüşmede öncelikle sizin şuan ki şikâyetleriniz ve operasyon sonrası beklentiniz değerlendirilir. Memelerinizin büyüklüğü, şekli, derinizin durumu, yaşınız, çocuk sahibi olup olmayacağınız, meme başının yeni yeri gibi durumlar sizinle konuşulur. Operasyonun ayrıntıları hakkında size bilgi verilir, iz, meme başı duyarlılığı, emzirme, anestezi şekli ve operasyonın riskleri hakkında bilgi verilir.

Operasyona karar verdiğinizde asistanım size uygun operasyon gününü planlar.

Operasyon Zamanına Hazırlık

40 yaş altı hastalarada meme ultrasonografi, 40 yaş üzeri hastalarda mammografi tetkikleri istenir. Operasyon günü size yardımcı olacak refaketçi gerekecektir.
Aspirin ve türevi ilaçlar operasyondan bir hafta önce kesilir. (Sürekli kullandığınız ilacı doktorunuza danışmadan kesmeyiniz.)
Sigaranın operasyon öncesi ve sonrası bir süre kullanılmaması önerilir.
Operasyon günü hastaneye gelirken makyaj yapmayın, saç jölesi kullanmayın, rahat kıyafet giyin, takılarınızı evde bırakın.
Operasyondan 6 saat önce hiçbir şey yenmemeli ve içilmemeli.
Operasyondan yaklaşık bir saat önce hastanede olunmalı.
Rezerve edilmiş odanıza geldiğinizde isterseniz size ağızdan bir ilaç verilecek ve bu sizi rahatlatacaktır.

Operasyon Tekniği

Meme dikleştirme operasyonunda, hasta ve cerrah en iyi sonucu elde edilecek en uygun tekniğe birlikte (Superior, Superolateral veya İnferior Pediküllü) karar verir. Meme başı ve sarkık haldeki meme dokusu yeniden şekillendirilir, Meme başı normal yerine getirilir, fazla deri çıkartılır. Memedeki sarkıklığın boyutuna göre değişik şekillerde belli belirsiz iz (meme başı üzerinde yarımay, sirküler veya meme ucundan aşağı doğru inen 4-5cm düz insizyon izi gibi) kalır.

Göğüslerinizin daha dolgun görünmesini istiyorsanız, meme dikleştirme ve büyütme (silikon protez) operasyonu, daha küçük göğüsler istiyorsanız, meme dikleştirme ve küçültme operasyonu uygulanarak sarkıklık ortadan kaldırılabilinir. İzler başlangıçta belirgin olup, zamanla belli belirsiz hale gelir.

Meme pitozuna (sarkıklığa) göre operasyonun değerlendirlmesi; Evre I; Meme implantı ile düzeltilebilir veya meme implantı olmadan meme başı etrafı yapılan kesi ile deri çıkarılması (hilal şeklinde iz) tekniği ile düzeltme yapılabilir. Evre II; Meme başı etrafından yapılan kesi ile veya meme başından aşağı doğru inen 4-5 cm’ lik iz ile lollipop şekeri tarzında bir operasyon tekniği ile düzeltme yapılabilir, Evre III; Ters T şeklinde iz veya meme başından aşağı doğru inen 4-5 cm’ lik izle lollipop şekeri tarzında bir operasyon tekniği ile düzeltme yapılabilir.

Anestezi Türü

Genel anestezi yöntemi ile uygulanır.

Operasyon Süresi

Ortalama 3 saat kadar sürer.

İyileşme Süreci

Operasyon sonrası genellikle rahat geçer. Operasyon sırasında meme protezi kullanılmış ise birkaç gün kol hareketlerinde kısıtlılık olabilir. Pansuman 2 gün sonra açılarak yara kontrol edilir. 7 gün sonra sargı açılır. Hastaya 6 hafta sporcu sütyeni giydirilir. Erken dönemde şişlik olabilir,meme başında hissizlik ve deri üzerinde penbemsi renk değişimi olabilir. Bunlar kısa sürede kendiliğinden kaybolur. İşinize bağlı olarak 3-4 gün içinde normal işinize dönebilirsiniz. 3 ay ağır sporlardan uzak durması önerilir. Yeni şekillendirilmiş meme uzun süre dayanıklı olur. Estetik meme dikleştirme operasyonu genel olarak iyi ve kalıcı sonuç veren, kişinin ve eşinin ruh sağlığını düzelten onları yaşama daha bağlı hale getiren bir operasyondur.

blank

3D

Göğüs Büyütme

Estetik ve plastik cerrahideki son yılların en önemli teknolojik… Devamı

blank

Hologram

Göğüs Büyütme

Hologram teknolojisi ile göğüslerinin var olan şeklinin üç boyutlu… Devamı

blank

Kompozit

Göğüs Büyütme

Göğüs büyütme, göğüslerini çok küçük bulan kadınlar için yapılır… Devamı
blank

3D Model

Göğüs Büyütme

Meme implantı ile göğüs büyütme kadınların estetik operasyonlar… Devamı
blank

İngiliz Tipi

Göğüs Büyütme

The Sun gazetesinin yaptığı bir araştırmaya göre …Devamı
blank

Keller Funnel

Göğüs Büyütme

Keller Funnel No Touch Meme Büyütme, silikon jel meme implant… Devamı
blank

Latin Tipi

Göğüs Büyütme

Latin güzelliği dolgun ve yuvarlak hatlar demektir. Yuvarlak ve… Devamı
blank

Hawaii Tipi

Göğüs Büyütme

Hawaii denildiği zaman akla deniz, güneş ve uçsuz bucaksız… Devamı
blank

Brezilya Tipi

Göğüs Büyütme

Dünyanın en büyük karnavalına sahip olan Brezilya, Rio Karnavalı’nda…Devamı

blank

Çipli Implant ile

Göğüs Büyütme

Estetik ve plastik cerrahideki son yılların en önemli teknolojik… Devamı
blank

Meme Sanatı

Kitabım

Meme Sanatı Kitabım Doğan Kitap Evi’nden Çıktı… Devamı

Meme Sanatı Kitabım

Doğan Kitap Evinden Çıktı

blank
blank
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
blankLoading...

9 Yorum. Yeni Yorum

 • merhabalar. ben size izlerin ameliyat izlerinin nerede ne kadar büyüklükte ve ne kadar kalacağını sormak istiyorum. teşekkürler

  Cevapla
 • merhaba,
  meme Diklestirme bayan icin fiyati örenmek istiyorum

  Cevapla
  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Nisan 22, 2015 5:26 pm

   Merhabalar,
   Buradan fiyat bilgisi veremiyorum. 0532 177 87 89 nolu telefondan, asistanımdan randevu ve fiyat bilgisini alabilirsiniz.
   İyi dileklerimle

   Cevapla
 • canan temelsu
  Ocak 22, 2016 4:17 pm

  Kolay gelsin doktor bey ben 29 yaşındayım ve göğüs dikleştirme ameliyatı olmak istiyorum. Yaşımdan dolayı ilerde tekrarlama ihtimali var mı?

  Cevapla
  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Ocak 23, 2016 9:41 am

   Göğüs yapısına bağlı olarak değişebilir. Küçük göğüs yapınız varsa tekrarlamaz. İyi günler

   Cevapla
  • Neslihan Yalçın
   Temmuz 18, 2019 7:01 pm

   Merhaba, meme dikleştirme için fiyat alabilirmiyim? Protezli olacağını düşünüyorum. Teşekkürler

   Cevapla
   • Neslihan hanım merhabalar,

    +905321778789 numarasından asistanımla iletişime geçip detaylı bilgi alabilirsiniz.

    Cevapla
 • Merhaba 26 yaşındayımve 90 numara sütyen kullanıyorum. Henüz bekarım ve çoçuğum yok.Gögüslerim çok yumuşak ve sarkık. Dikleştirmek istiyorum. Merak ettiğim bu operasyonun fiyatı nedir ve ödeme koşulları nasıl olur? bir diğeri ise bu operasyondan sonra coçuk emzirebilir miyim?Gögüslerim tekrar sarkar mı?

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü